O Fachbooku

Co je „fachbook“ a proč vznikl?

Server fachbook vznikl k usnadnění studia na VUT FCH v Brně. Inspirovali jsme se nápadem založení oficiálního fóra pro fakultu iniciovaného doktorem Richterou, které se ovšem kvůli značným omezením (nutno podotknout, že celkem pochopitelným) nesetkalo s přílišným zájmem studentů. Proto jsme si řekli, že zkusíme založit vlastní neoficiální fórum na stejné bázi. Výhoda vlastního fóra jsou vlastní pravidla, takže nic nestojí v cestě plnému využití potenciálu fór. Především je fachbook systém, vytvořený pro usnaďnění komunikace a sdílení informací mezi studenty. Jinými slovy, co si na fachbook dáte, to tam budete mít. 

Pro koho je „fachbook“ určen?

Fórum je otevřené pro všechny studenty FCH. Registrace probíhají jako na každém jiném fóru, s tím, že totožnost uživatelů je ověřována a teprve po ověření a aktivaci administrátorem se může registrovaný uživatel dostat na fórum. Toto opatření má prostý důvod a sice te, aby nedošlo k infiltraci nežádoucích osob a používání fóra a všech materiálů a informací na něm bylo maximálně bezpečné.

Co znamená „fachbook“?

Při volbě názvu našeho fóra jsme se rovněž nechali inspirovat a tentokrát populární sociální sítí a v zásadě hlavním „konkurentem“. Zkratka fach je odvozena z „fakulta chemická“ jak asi většině došlo :D .

Kde ještě „fachbook“ najdete?

I náš odkaz najdete na svých oblíbených sociálních sítích. V provozu facebook a twitter.

Mohu „fachbook“ nějak podpořit?


Můžete přispět libovolnou částku na provoz fóra. Podpoříte tím naši práci při zkvalitňování služeb. V případě zájmu nás kontaktujte na adrese kali@fachbook.cz a bude vám sděleno číslo bankovního účtu a udělena ctěná VIP hodnost Fachbook Mecenáš. Děkujeme.

Chci se stát „fachbook“ moderátorem?


V soušasné době hledáme schopné moderátory pro 1. ročník, 2. ročník a 3.ročník. Na ústavu ani ročníku nezáleží. Zaučení manipulace s redakčním systémem i phpbb forem samozřejmostí. V případě zájmu zasílejte žádosti na adresu fj@fachbook.cz a budete podrobněji informování o náplni takovéto práce.